This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Głodny wiedzy?

zostań naukożercą!

NABÓR DO NOWYCH GRUP!

WITAMY

ROZPOCZYNAMY NABÓR DO NOWYCH GRUP ZAJĘCIOWYCH NA JAROTACH

Grupa początkująca I (5-7 latki)

Poniedziałek 17.00 – 18.00

Środa 17.00 – 18.00

 

Grupa początkująca II (8-10 latki)

Poniedziałek 18.00 – 19.00

Środa 18.00 – 19.00

 

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY !

Magnus Carlsen potrójnym mistrzem świata!!!

fot. Anastasia Karlovich

fot. Anastasia Karlovich

 

Zwycięstwem Magnusa Carlsena skończył się mecz o Mistrzostwo Świata w Szachach klasycznych, który rozegrany został w miasteczku olimpijskim w Sochi. Cały świat zastanawiał się, czy były 5-krotny  mistrz świata Viswanathan Anand da radę odzyskać tytuł? Pod względem emocji mecz ten był dużo ciekawszy niż poprzednia potyczka dwóch super arcymistrzów. Anand w przedostatniej partii meczu postawił wszystko na jedną kartę oddając jakość. Norweg przyjął ofiarę jakości i kilka ruchów później przypieczętował swoje zwycięstwo w partii oraz całym meczu 6,5 – 4,5.  Tym samym MAGNUS CARLSEN jest mistrzem świata w szachach klasycznych, szybkich i błyskawicznych.

Wiecej inforamcji można uzyskać na stronie zawodów: http://www.sochi2014.fide.com/

Olsztyńska szachowa liga szkolna – piękny przykład zugzwangu

 

Czy czarne mają ratunek?

Czy czarne mają ratunek?

 

Jedną z najciekawszych partii rozegranych w I lidze był pojedynek Artura Olszewskiego z Grześkiem Hennigiem. Przepiękny przykład pozycji bez wyjścia (zugzwang dla czarnych).

W weekend zakończyła sie 2 kolejka Olsztyńskiej Szachowej Ligi Szkolnej. Po raz kolejny potwierdziły się słowa mistrza świata Magnusa Carlsena, że warto obserwować każdą partię szachową niezależnie od poziomu zawodników. Inspirację i nowe idee można podpatrywać od każdego!!!. Zwycięzcą I ligi okazał się Michał Trendowski. Awans do wyższych lig uzyskali:
do I ligi: Emilian Narożny oraz Paweł Strepikowski
do II ligi: Michał Kozłowski oraz Hubert Bruzdewicz
do III ligi: Marcin Dawidczyk, Emil Abramowicz, Dawid Domański, Marcel Luszowski oraz Piotr Pliszka.
Wszystkim zawodnikom, którym udało się awansować do wyższych lig gratulujemy!

Chcesz się dobrze przygotować do ligi szachowej? Marzysz o awansie? Zapisz się do NAUKOŻERCÓW na zajęcia szachowe. Formularz kontaktowy zaznaczony kolorem czerwonym na dole po prawej stronie.

 

pozdrawiamy NAUKOŻERCY

ps. już czekamy na 3 kolejkę ligi

IGOR JANIK BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW EUROPY W SZACHACH SZYBKICH!!!

(fot. Anna Dembińska)

(fot. Anna Dembińska)

Wspaniały występ Igora w Tallinie. Zawodnik pochodzący z Elbląga zdobył 6,5 punktu, co dało brąz. Srebrny medal zdobył Białorusin Kazakovskiy Valeriy, który wyprzedził Igora tylko wartością pomocniczą. Zwycięzcą grupy do lat 14 okazał się Mesaros Florian z Austrii. Szczegółowe wyniki można zobaczyć na stronie zawodów http://www.maleliit.ee/eu2014/index.php.
Rośnie nam w województwie godny następca Olka Miśty. Igorowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

NAUKOŻERCY

Szachiści sponsorują piłkarzy:)

Sportsklubben Brann to prawdobodobnie najlepsza drużyna piłkarska występująca pod szyldem szachowym :) W norweskim zespole gra Polak – Piotr Leciejewski.
brann
(http://www.brann.no/investors)